Сучасна промисловість пропонує одноразові рукавички різних видів, які використовують у промисловому виробництві, медицині, косметології, клінінгу, сервісному обслуговуванні та інших сферах життєдіяльності людини.
Одноразові рукавички – надійний засіб, що дає змогу мінімізувати ризик зараження шкідливими мікроорганізмами, можливість потрапляння агресивних хімічних речовин і бруду на шкіру рук. Однако, стоит помнить, что использование перчаток эффективно только при грамотной и регулярной гигиене рук.
Популярні питання про одноразові рукавички
Обираючи той чи інший вид рукавичок, варто ознайомитися з їхніми експлуатаційними характеристиками і детальніше дізнатися про специфіку використання виробу. Які питання частіше за інших виникають у людей перед купівлею одноразових рукавичок?
Як користуватися?
Під час використання рукавичок слід дотримуватися деяких правил, а саме:
- використовувати особливу техніку зняття рукавичок, за якої контамінація шкіри виключена;
- соблюдать рекомендации специалистов при надевании изделий;
- не можна користуватися рукавичками без потреби – це може призвести до розвитку небезпечних патологічних процесів.
У разі порушення цілісності рукавичок, необхідно їх зняти та утилізувати, а також провести знезараження поверхні рук. Не варто застосовувати креми і лосьйони з вазеліном, якщо передбачається носіння рукавичок.
Як носити?
Рукавички одягають тільки у випадках, коли без них обійтися не можна. Це може бути контакт із зараженим пацієнтом, робота з хімічними речовинами, прибирання із застосуванням небезпечних для шкіри засобів, косметологія та безліч інших процедур і маніпуляцій. Під час носіння рукавичок в обов’язковому порядку слід дотримуватися гігієни рук.
Які одноразові рукавички бувають?
Чим же відрізняються нітрилові рукавички від латексних або вінілових?
- латексні рукавички: еластичний виріб, який відмінно розтягується, тому добре облягає руку.
- нітрилові рукавички: для їх виробництва використовують синтетичну гуму. Отлично подходят людям, которые страдают от аллергии. Крім того, нітрил не деформується під впливом агресивних реактивів і хімікатів.
- вінілові рукавички: ці вироби мають високу щільність, але не захищають шкіру рук від різних патогенних мікроорганізмів.
- витриловые перчатки: комбинация материалов латекса+синтетической резины.
Рукавички з поліетилену. Такі вироби використовує медицина, точки громадського харчування, клінінгові компанії, кабінети косметології та салони краси.
Як часто міняти?
Закінчивши заплановані роботи, слід негайно зняти рукавички. Эти изделия повторно не обрабатываются. Одну й ту саму пару не можна використовувати для різних процедур або контакту з більш ніж одним клієнтом або пацієнтом.
Як підібрати рукавички?
Вибирати пару рукавичок слід під певне завдання. Наприклад, вироби, в яких буде проводитися масаж тіла, зобов’язані щільно облягати кисть і мати підвищені тактильні властивості. Варто розглянути детальніше деякі сфери використання цих засобів захисту:
- Медицина. У цій галузі широко використовують рукавички, виготовлені з латексу. Вони стійкі до агресивного середовища, ергономічні, зносостійкі, еластичні і досить міцні.
- Перукарні та салони краси. Найчастіше користуються вініловими або нітриловими рукавичками. Вироби з вінілу стійкі до агресивних хімічних речовин, а нітрил дуже міцний і має гіпоалергенні властивості.
- Косметологія, манікюр і педикюр. Фахівці користуються засобами захисту з поліетилену, латексу і нітрилу, які надійно протидіють різним хімікатам і зручні в роботі.
- Готелі, мотелі. Частіше за інших застосовуються рукавички, виготовлені з нітрилу і латексу. Благодаря такой защите, кислоты, щелочи и другие химические вещества не могут повредить кожные покровы рук.
- Кулінарія. Тут користуються стерильними нітриловими та латексними рукавичками. Ці вироби щільно облягають кисть і мають чудові тактильні властивості. Поліетиленові рукавички необхідні під час роботи з готовими стравами.
Как определяется размер?
Комфортна робота неможлива без правильного підбору розміру рукавичок нітрилових або з будь-якого іншого матеріалу. Для точного визначення параметрів руку вимірюють у найширшій точці – це основа 4-х пальців. Вимірювання проводять, використовуючи звичайний сантиметр.
Виробники пропонують чотири варіанти розмірів. Якщо виміри проведено коректно, то вибрати зручні рукавички буде досить просто.
Варто пам’ятати, що кисть, яку вимірюють, має бути зігнута, щоб було визначено запас виробу. Таким чином рукавичка не буде сковувати рухи.
Висновок – якими одноразовими рукавичками краще користуватися
Усі пропоновані виробниками види рукавичок мають якісь переваги. Підбір засобів захисту має ґрунтуватися на сфері використання та можливих ризиках для шкіри. Саме особливості майбутньої роботи безпосередньо впливають на те, які рукавички краще вибрати.