Вакууматор для дому може забезпечити консервацію продуктів без хімічних речовин і не тільки збільшує термін зберігання, а й зберігає вітаміни, мінерали та смак їжі. Також використання вакууматорів важливе для різних сегментів ХоРеКа, де якість продуктів часто визначає і прихильність клієнтів до певного закладу.
Любителі якісної їжі, часто запитують – чи потрібен вакууматор вдома? Нижче ми розповімо вам, навіщо вакуумувати продукти, познайомимо з різними типами і принципом роботи вакууматорів і спробуємо розібратися – наскільки корисне це обладнання на кухні.
Типи вакууматорів
Під час купівлі вакуумного пакувальника часто виникає запитання: які існують типи вакуумних пакувальників і що мені підходить? Перш за все, кожен повинен чітко розуміти, для якої мети буде використовуватися вакуумне ущільнення.
Вакууматори діляться на кілька категорій за принципом, типом і обсягами використання. Вони можуть бути ручними і автоматичними, промисловими і для домашнього використання (побутовими), а також за кількістю камер – однокамерні, двокамерні і безкамерні.
Існує 3 найпоширеніші категорії пакувальників, які можуть застосовуватися залежно від ваших завдань.
Ручний вакуумний пакувальник
Це моделі початкового рівня для домашнього використання. За конструкцією цей пристрій являє собою механічний ручний насос із контактним пристосуванням у вигляді шланга
Побутовий вакууматор цього рівня підходить для роботи з продуктами в невеликих обсягах. Він вимагає спеціальних пакетів із клапанами для відкачування повітря, але водночас простий у використанні й чудово впорається з вакуумацією їжі для кухонного холодильника, перед підготовкою до подорожі або на риболовлі.
Побутовий пакувальник із живленням від мережі або батарейок
В этой категории отечественный рынок может предложить большее разнообразие моделей. Вони відрізняються ціною, габаритами і форм-фактором і можуть використовуватися, як для побуту, так і в малому виробництві розфасованої їжі та деяких сегментах ХоРеКа.
Такі вакуумні пакувальники мають різні відгуки споживачів, оскільки тут багато залежить саме від спеціалізації моделі. Вибираючи їх для напівпромислового і промислового використання, вам слід насамперед звернути увагу на функціонал режимів, зручність використання під час швидкої роботи, а також на підсумкову якість і ширину шва.
Промислові камерні вакууматори промислового призначення
Це серйозне обладнання, яке має значні габарити і власну станкову раму на коліщатках. Застосовують його в ковбасних і рибних цехах, на підприємствах із виробництва напівфабрикатів, а також у великих готелях, ресторанах і кондитерських.
Під час роботи їжу поміщають у камеру (зазвичай до 70 см за діагоналлю) з плівкою і притискають зверху кришкою, на якій розташовані паяльні планки. Моделі з двома камерами мають перекидну кришку, що значно прискорює виробництво і дає змогу вакуумувати до 20 одиниць продуктів за хвилину.
Як працює вакууматор
Вакуумный упаковщик работает по такому принципу.
Спочатку продукти поміщають у спеціальну плівку або пакет. Якщо розмір їжі великий, вона має подрібнюватися стільки, скільки необхідно.
Потім відкритий кінець пакета затискається у вакуумному пакувальнику. Кришка пристрою закривається, і вбудований насос починає витягати повітря з пакета. Під час застосування невеликого тиску вмикається висмоктувальний механізм. Після повного видалення повітря з пакета тиск підвищується, і вакуумний пакувальник перемикається з всмоктування на зварювання.
Зазор у пакеті герметизується або заварюється під дією тепла. Після всіх етапів звуковий або світловий сигнал дає зрозуміти, що процес закінчено.
Під час роботи з продуктами, просоченими рідиною, слід бути особливо обережними. Рідина не повинна всмоктуватися у вакуумний пакувальник, оскільки ви пошкодите пристрій. Більш досконалі моделі мають роздільник рідини як додаткову функцію.
Навіщо вакуумувати продукти
Вакуумізація їжі – це дуже хороший спосіб продовжити термін її зберігання. У звичайному холодильнику їжа може зберігатися досить довго, але існують продукти, які можна вживати тільки протягом кількох днів, навіть зберігаючи їх за зниженої температури. Крім того, за допомогою вакууматора дуже зручно ділити м’ясо або рибу на порції для подальшого швидкого використання.
Вакуумация поможет вам сохранить свежесть и аромат продуктов, предохранит пищу от морозных ожогов в холодильнике и поможет подготовить еду для путешествий. Последнее особенно важно, если вы отправляетесь на природу, где помимо открытого воздуха с большим количеством кислорода, сохранности вашей пищи угрожают и животные.
Также вакууматор незаменим, если вы хотите быстро замариновать мясо или используете категории продуктов, которые следует готовить только в свежем виде.
Що стосується промислового сектора і ХоРеКа, вимоги щодо вакуумації продуктів під час постачання входять до норм санепідемконтролю. У цьому разі пакувальники потрібні як частина технологічного процесу приготування продуктів і без них просто не обійтися.
Висновки – чи потрібен вам вакууматор на кухні або закладі?
Ми провели короткий огляд побутових і промислових вакууматорів, і тепер можемо зробити висновок, що за певних умов це обладнання дуже допомагає в роботі з продуктами. Користь вакууму для зберігання очевидна, а при належній увазі в процесі вибору, ви зможете підібрати пристрій, який допоможе вам вирішити цілий спектр завдань.
Компанія Horeca Good Trade пропонує купити вакууматори різних типів за найкращими цінами в регіоні. Наші менеджери порекомендують вам найбільш підходяще обладнання, розкажуть про правила використання і відправлять його в будь-яку точку країни.