Як вибрати туалетний папір?

Як вибрати туалетний папір?

Туалетний папір – гігієнічний виріб, який обов’язково присутній у будь-якому житловому будинку, квартирі та місцях громадського користування. Цей продукт використовується повсюдно і регулярно, тому він завжди актуальний і затребуваний. Як же вибрати хороший туалетний папір, що відповідає всім вимогам якості, екологічності та безпеки для здоров’я? Це питання слід розглянути детально.

Як виготовляється туалетний папір

Для виробництва туалетного паперу використовують дві основні технології:

  • виробничий процес повного циклу – технологія, заснована на використанні макулатури;
  • спрощене виробництво з використанням готової основи – технологія виготовлення туалетного паперу з целюлози.

Перший варіант включає такі етапи:

  • Купівля сировини. Щоб туалетний папір був надійним, недорогим і безпечним для здоров’я, виробник закуповує сировину відповідно до технології, яка використовується під час виготовлення виробу. Варто зазначити, що будь-який матеріал має відповідати всім державним стандартам.
  • Підготовка матеріалу. Макулатура піддається очищенню, після чого вона подрібнюється дробаркою з додаванням води. Отриману вологу масу проціджують через сито.
  • Промивання сировини. Для промивання маси використовується спеціальна ємність, у яку подається вода. Це важливий технологічний процес – від нього залежить якість і собівартість кінцевого продукту. Щоб отримати високоякісний виріб, слід максимально ретельно промити сировину.
  • Помол. Промитий матеріал відправляють на подрібнення в спеціальному млині, після чого масу подають у напірний бак. Якість помелу також впливає на експлуатаційні характеристики туалетного паперу.
  • Регулювання пропорції. З напірного бака масу спрямовують у спеціальну ємність, у якій регулюється співвідношення води і матеріалу в суміші. Після досягнення необхідної пропорції, сировина надходить на поверхню папероробного обладнання.
  • Виробництво заготовок. Отримана суспензія надходить на транспортерну сітку і зневоднюється. Избыточную воду используют в качестве оборотной жидкости. Отриманий матеріал надходить у сушильний барабан, де сировина підсушується, після чого розрізається на стрічки і досушується. Далі отримані стрічки намотуються на втулки і ріжуться на заготовки, з яких виготовлятимуть рулони.
  • Процес тиснення. На цьому етапі заготовку подають до спеціального обладнання, яке виконує тиснення на папері та низку інших технологічних процесів, що дають змогу отримати двошарову або тришарову структуру виробу.
  • Упаковка. На останній стадії на отриманий лог наклеюють етикетку з необхідною інформацією, і його розпилюють на нарізувальному верстаті. Працівники виробництва перевіряють вагу і якість виробу, після чого папір упаковують і відправляють на склад для подальшої реалізації.

Виготовлення туалетного паперу з готової основи менш трудомістке. Виробничий процес ділитися на кілька етапів:

  • Монтажні роботи. Основу закріплюють на барабані.
  • Перфорація. Для обробки рулону використовують перфораційні блоки.
  • Нарізка на рулони. В соответствии с используемой технологией логи нарезают в рулоны.
  • Завершальний етап. Отриманий туалетний папір упаковують і складують для подальшого продажу.

Матеріали

Практично всі різновиди туалетного паперу виготовляють із целюлози, вторсировини та або комбінації цих двох видів матеріалу. На перевагах первинної та вторинної сировини варто зупинитися дещо докладніше.

Первинна сировина

Папір із хвойної або листяної целюлози має вищу вартість, як порівняти з виробами з макулатури, але має м’якість і хороше поглинання. Крім того, вона зазвичай має кілька шарів, білосніжний колір і відмінно розчиняється у воді, тому не засмічує каналізаційні труби. Такий папір називається ще листовий туалетний папір.

Вторинна сировина

Для виробництва туалетного паперу часто використовують макулатуру. Продукція із вторинної сировини коштує недорого і в багатьох випадках має доволі хорошу якість, якщо була виготовлена на сучасному обладнанні із застосуванням прогресивних технологій. У тих випадках, коли на виробництві паперу економлять, він може викликати алергічні реакції та запалення шкіри.

Загалом туалетний папір із макулатури вирізняється непоганим поглинанням, гарною розчинністю, дуже низькою вартістю, як порівняти з папером із целюлози. Крім цього, виробництво такої продукції зберігає природні ресурси.

Є у цього виробу і деякі недоліки. Папір має шорстку структуру, не може похвалитися високим ступенем міцності, м’якістю і естетичним зовнішнім виглядом.

Комбінована сировина

Оптимальним варіантом у багатьох випадках, особливо для використання в громадських місцях, є туалетний папір зі змішаної сировини. Вона м’яка, міцна, добре вбирає вологу і має доступну вартість.

Колір

Вибираючи забарвлення туалетного паперу, варто звертати увагу не тільки на його естетичність, а й безпеку для здоров’я.

Біла

Білий папір має естетичний зовнішній вигляд, але в процесі відбілювання матеріалу в ньому з’являються токсичні сполуки, які називають діоксинами. Ці речовини мають загальнотоксичний і канцерогенний вплив на організм. Вони негативно впливають на імунну систему і можуть порушити роботу репродуктивного апарату, що призводить до безпліддя. Саме тому слід відмовитися від використання вибіленого паперу.

Сіра

Для виробництва сірого паперу використовується вторинна сировина. У процесі виготовлення з матеріалу видаляються різні токсичні сполуки, але все ж ставитися до цього продукту слід обережно, особливо якщо ціна дуже низька, а виробник невідомий.

сірий туалетний папір

Кольорова

Кольоровий папір виготовляється з використанням барвників, які можуть завдати шкоди здоров’ю і викликати алергію. За появи перших симптомів алергічної реакції слід відмовитися від застосування кольорового паперу і придбати типовий туалетний папір білого кольору.

Кількість шарів

Як вибрати туалетний папір з урахуванням кількості шарів? Багатошаровий папір зручніше використовувати – його не потрібно складати кілька разів самостійно, але три- або двошаровий папір коштує значно дорожче за традиційний, тому вибір завжди залишається за покупцем.

Одношарова або двошарова

Одношаровий і двошаровий папір зазвичай виготовляють із вторинної сировини. Тут варто звернути увагу на виробника. Відомі компанії дорожать репутацією, тому випускають досить якісну продукцію.

Тришарова і більше

Для використання вдома, звісно, краще віддавати перевагу паперу з трьома і більше шарами, який виготовлено з целюлози або якісної вторсировини.

Відрив листків (перфорація)

Звісно, набагато зручніше використовувати рулонний туалетний папір із відривними аркушами, тому перфорація є значною перевагою.

туалетний папір у рулонах

Здатність “зникати”

У будь-якому разі краще вибирати туалетний папір, який повністю розчиняється у воді. Через використання грубого паперу може засмітитися каналізація, що призводить до дуже неприємних наслідків.

Leave a Reply