Поліетиленові пакети: різновиди, застосування і виробництво;

Поліетиленові пакети: різновиди, застосування і виробництво;

Поліетиленовий пакет – виріб, який володіє всіма необхідними експлуатаційними характеристиками для зберігання і транспортування різної харчової та іншої продукції. Також виробники випускають пакети з цього матеріалу для утилізації різноманітних відходів. У господарських відділах магазинів можна знайти широкий асортимент пакетів з поліетилену, що мають привабливий зовнішній вигляд, зручний об’єм і високий ступінь міцності.

Як виготовляють поліетиленові пакети

Виробництво поліетиленових пакетів засноване на використанні спеціальних гранул. До цих гранул згідно із застосовуваною технологією додаються різні компоненти, які підвищують якість і надійність виробу.

Під впливом високої температури в процесі екструзії з розплавленої суміші виготовляють рукав, який на автоматичному обладнанні ріжуть на пакети потрібного розміру і форми. На вже готову продукцію наносять будь-який малюнок і різну інформацію, після чого пакети упаковують і відправляють на склад для зберігання і подальшої реалізації.

Види матеріалів, що використовуються для виготовлення кульків

У виробництві пакетів використовують різні види матеріалів, але всі вони мають відповідати міжнародним стандартам екологічності, якості та безпеки.

Виготовляють фасувальні пакети з матеріалів, що мають низьку щільність, тому що такі вироби використовують виключно для того, щоб захистити продукцію від пилу, вологи та бруду.

Мішки для сміття виробляють із різного за щільністю поліетилену, залежно від того, для якого виду відходів вони передбачені.

Пакети петльовими і вирубними ручками дуже популярні й затребувані, тому їх виготовляють із якісних матеріалів, що дають змогу багаторазового використання виробу. Практично завжди на таку продукцію наноситься зображення або реклама за допомогою фарби різних кольорів.

Види пакетів поліетиленових

У побуті використовується безліч різних типів поліетиленових пакетів, які, на відміну від паперової продукції, більш міцні та займають зовсім небагато місця. Найбільш популярні такі пакети з поліетилену:

Для фасування

Цей тип виробів представлений пакетами безпосередньо для фасування харчової продукції, а також такою упаковкою, як “банан” і “майка”.

“Банан” – упаковка, що має прямокутну форму і вирубані ручки. На таких пакетах добре видно рекламу або назву бренду, тому що така упаковка практично не мнеться в процесі транспортування покупок. “Банан” не слід використовувати для важких вантажів – це пакет для одноразового використання.

“Майки” – двошарові цільні пакети, що мають значну міцність. Виробники випускають безліч різновидів таких пакетів різного розміру і з різною щільністю матеріалу. Природно, компанії дуже часто розміщують свою рекламу на такій упаковці.

Для виробництва фасувальних пакетів використовують тонкий прозорий поліетилен. Эту упаковку используют только для фасовки различной продукции, для переноски покупок она не подходит.

Для сміття

У цьому сегменті представлені мішки, що мають різну конструкцію, об’єм і щільність. Але всі вони призначені для транспортування та утилізації сміття і різних відходів. Якісний мішок для сміття повинен володіти міцністю, зручністю у використанні, практичністю та універсальністю.

З вирубними ручками

Вирубні ручки – зручний елемент поліетиленового пакета, що дає змогу з комфортом переносити покупки. На такій упаковці практично завжди є реклама магазину або компанії.

З петлевою ручкою

Петлева ручка – це не тільки елемент стильного дизайну, вона підвищує міцність пакета. Така упаковка має вищу вартість порівняно з іншими виробами, але популярність її дуже висока. Петльові поліетиленові ручки кріпляться до пакета спайкою, а мотузкові – за допомогою спеціальних отворів. Варто зазначити, що особливу міцність мають саме пластикові ручки.

як застосовуються поліетиленові пакети

Застосування поліетиленових пакетів

Пакети з поліетилену використовують не так давно, але вони дуже швидко замінили вироби з паперу і тканини. Поліетиленові вироби мають такі переваги:

  • упаковка дуже зручна, не потребує особливих умов під час зберігання;
  • всі види пакетів з поліетилену мають низьку собівартість, багато магазинів видають їх безкоштовно;
  • вироби практичні й універсальні – у цих пакетах зберігають продукти, транспортують різні предмети, утилізують відходи;
  • на поліетиленову упаковку можна наносити рекламу, яка дає змогу підвищити впізнаваність бренду.

Саме завдяки своїм унікальним експлуатаційним характеристикам, поліетиленові пакети використовують практично у всіх сферах життєдіяльності людини.

Leave a Reply